Brīvbrīžiem

Mandalu krāsošana!
Materiāls:

Mūsdienu sievietes dzīves ritms rada daudz rūpju un raižu, tas ne vienmēr pozitīvi ietekmē pašsajūtu. Tāpēc ir svarīgi iemācīties apstāties, atpūsties, atbrīvoties no rūpēm un kaut uz mirkli ieskatīties sevī. Mandalu krāsošana ir lielisks veids, kā to izdarīt. Šī nodarbe paver mums durvis uz mieru un dod iespēju papildināt savu enerģiju, novirzīt to nepieciešamajā gultnē.

Vārds “mandala” nāk no sanskrita, un tam ir daudz nozīmju: aplis, sfēra, gredzens, reģions, valsts, sabiedrība. Mandalas ideju pētīja arī Jungs. Viņš zīmējot mandalas atklāja, ka tās ataino viņa iekšējo pasauli. Ar mandalu palīdzību viņš pētīja savas iekšējās pārmaiņas, izjūtas un reakcijas. Jungs uzstāja, ka ir jābūt vērīgiem pret zemapziņas izpausmes simboliem, jo tieši tie stimulē personīgo izaugsmi. Mandalas motīvs ir mistisks enerģijas avots, kas ir personības centrs.

Mandalu krāsošana ir brīnišķīgs veids, kā ikdienā ienest “miera pieskārienu”.

Mandalu krāsošanai , atļauts izmantot jebkuru krāsu. Tomēr katrai no tām ir īpaša nozīme:

Sarkanā ir dzīvnieciskais potenciāls, garīgo meklējumu un centienu krāsa. Pozitīvās krāsas nozīmes ir kaislība, mīlestība, enerģija, neatlaidība. Negatīvās krāsas nozīmes ir agresija, asinis, naidīgums, vēlme iznīcināt.

Oranžā nozīmē ambīcijas, uguni, pozitīvu pašapliecināšanos, optimismu, draudzīgumu, pieklājību, atvērtību, bet arī iedomību, izklaidību un bezrūpību.

Dzeltenā krāsa ir saistīta ar garīgo spēju uztvert un saprast. Krāsa ir vieduma un apgaismības simbols. Saules starojums, mirdzums, klusums, slāpes pēc miera, iztēle, inteliģence, intuīcija un iedvesma. Negatīvās krāsas iezīmes ir skaudība, savu spēju pārvērtēšana, paviršība.

Zaļā krāsa ir radīšanas un dziedināšanas spēka krāsa, atjaunošanās dzinējspēks, vieda uztvere, veseluma simbols- vīrišķo un sievišķo principu apvienošanās. Tā ir dzīvība un daba, pastāvība, cieņa, neatlaidība, līdzsvars. Taču vienlaikus tā ir arī varaskāre, maldināšana, pārspīlēta ambiciozitāte.

Zilā krāsa simbolizē dzīvības avotu, debesis, ūdeni, mātes mīlestību, līdzjūtību. Tā ir nakts debesis, noslēpums, mistika, jūra, atdzimšana, altruisms, uzticība, klusums, saprāts, brīvība, atpūta. Negatīvā krāsas nozīme: tukšums, skumjas, garlaicība, naivums.

Violetā krāsa simbolizē enerģiju, kas izpaužas garīgā līmenī. Tā ir maģiska saikne ar sevi, garīgums, iedvesma, maģija, radoša domāšana, pretstatu apvienošana. Negatīvā nozīmē: ciešanas, nožēla, pašaizliedzība, pašiznīcināšanās.

Baltā krāsa ir tīrība, cilvēka apziņa, veselība, pilnība, sirsnība, patiesība. Negatīvā nozīmē- tukšums.

Melnā krāsa ir tumsa, noslēpums, noliegums, nāve. Cieņa, atgriešanās, neaizskaramība. Negatīvas nozīmes: iznīcināšana, konservatīvisms, zaudējums, izmisums, vilšanās, drūmums, atkarība.

Lejupielāde, izprintē un izkrāso mandalas!

Lai brīnišķīgs brīvbrīdis!

Endija

Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat, ka mēs izmantojam sīkdatnes.